top of page
Milevsko_urb_www_vizu1_edited.jpg

Adaptace měst / územní plánování

Zahradu a prostor kolem domu vnímáme jako platnou a plnohodnotnou část obytného prostoru. Proto optimalizujeme vnitřní prostory tak, aby byly komfortní pro dané účely a zároveň zůstalo více místa na pozemku v okolí domu pro zahradu, ale i případné doplňkové stavby (např. dílny, ateliéry, návštěvní objekty). Součástí návrhu tak často bývá velká obytná terasa s venkovní kuchyní, případně venkovní sprcha či prostor pro hygienu. Ideálním propojením interiéru a exteriéru jsou také například zimní zahrady, které jdou v teplých dnech otevřít a v zimním období slouží jako temperovaná část pro rozšíření interiéru.

 

Snažíme se o minimalizaci nákladů na provoz domu, využití velké části odpadního tepla a o minimální úniky energie. Současně dbáme o tepelný komfort i v horkém období. Propojení těchto požadavků se dá dosáhnout využitím jednoduchých technologií a pravidel pasivního stavění. Je ale třeba na ně brát zřetel již od začátku návrhu, např.: umístění domu, jeho orientace, velikost a orientace prosklených ploch.

 

Při návrhu bereme v potaz i dopad na člověka a krajinu. Optimalizovaným konceptem a použitými materiály se snažíme o dosažení minimální uhlíkové stopy, kterou tu daný objekt zanechá při výstavbě i provozu.

 

S oblibou využíváme dřevěné konstrukce, dřevěné slaměné panely, přírodních izolací na bázi dřeva, lnu nebo konopí a hliněných omítek.

bottom of page